Web Analytics
Ekstradimi i Gulenit Zyrtar amerikan vizit n Turqi Lajme in

Ekstradimi i Gulenit Zyrtar amerikan vizit n Turqi Lajme in

<

Ekstradimi i Gulenit: Zyrtarë amerikanë vizitë në Turqi

Ekstradimi i Gulenit: Zyrtarë amerikanë vizitë në Turqi

Bozdağ në Washington: Ekstradimi i Fethullah Gülen-it i rëndësishëm për Turqinë

SHBA'ja 'çon delegacion në Turqi për hetime rreth Gülenit' - Lajme - Kosova Sot

Previous; Next

Michael Carpenter, këshilltar i ish-zëvendëspresidentit amerikan Joseph Biden, mendon se është plotësisht në rregull që zyrtarët amerikanë të “kontrollojnë” ...

... i uroi suksese presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump që filloi sot detyrën dhe tha: “Trump-in e presin ditë të vështira”.

Lajmi.net

Agjencia turke e inteligjencës kap 80 persona në 18 shtete

Ministri turk: Trumpi po e shqyrton ekstradimin e Gulenit në Turqi

Turqia në ofensivë për të mbyllur shkollat e Gulenit

... Ekstradimi i Gulenit, delegacioni amerikan për bisedime në Turqi

Rama për Mogherinin: Mike e madhe e Shqipërisë

“Ekstradimi i Gulenit është përshpejtuar”

Erdogan uron Metën dhe e fton për vizitë zyrtare në Turqi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një mesazhi të shkruar në llogarinë e tij Facebook, i ka uruar qytetarët për Vitin e Ri 2019.

Erdogan dhe Obama diskutojnë ekstradimin e Fetullah Gulenit

Një delegacion amerikan në Turqi për të hetuar mbi Gulenin

Ministri i Drejtësisë, Bekir Bozdag tha që në qoftë se ShBA-të nuk marrin masa ndaj organizatës terroriste gyleniste FETO, atëherë pas 10 vitesh nuk do të ...

Previous; Next

... Obama: S'kemi pasur dijeni mbi tentativën për grusht shteti në Turqi

SHBA'ja 'çon delegacion në Turqi për hetime rreth Gülenit'

Erdogan i jep letërnjoftim të Turqisë aktivistes së vogël siriane Bana

... Ankaraja: Të shkarkohet përfaqësuesi amerikan në koalicionin global kundër DAESH-it

Sokol Berberi dorëhiqet nga Kushtetuesja

Lajm

Stefanoviq merr vendim që fotografitë me mbishkrimin “UÇK” të mos ekspozohen në Beograd

Clinton triumfon në Nevada (FOTO)

Delegacioni i SHBA-së të hënën në Turqi, bisedime për ekstradimin Gülenit

... Malloch: SHBA-ja dështoi të plotësojë kërkesën e arsyeshme të Turqisë

United insiston për Bale

Minuta e Fundit – 16.02.2017 – Klan Kosova

Donald Lu: Policia s'ka të drejtë të lëndojë njerëzit, apo t'i arrestojë në mes të natës

Zëvendës ndihmës i sekretarit të Shtetit Heyt Brian Yee deklaroi se vendi i tij nuk kundërshton që Rusia të ndihmojë në krizat humanitare dhe situatat e ...

Minuta e Fundit – 14.02.2017 – Klan Kosova

Lajme

TURQIA. Çavusoglu: Duhet më shumë përpjekje për zgjidhjen e krizës në Siri

Previous; Next

Previous; Next

Një delegacion amerikanësh vizitojnë Turqinë për grusht shtetin e dështuar

Insajderi

Fjalët e Granit Xhakës pasi debutoi si kapiten i Zvicrës

Netflix revolucionarizoi televizorin por po humbet rëndësinë

Ilir Tafa në rolin kryesor të filmit “Terroristi”

Gjuriq: Separatistët nga Prishtina ndaluan karatesitët të merrnin pjesë në kampionat

Lajme

Në përurimin e presidentit të ri brazilian Zaira Bolsonara, ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, ...

... Kawczynski: Të humbasësh Turqinë domethënë fatkeqësi për Evropën

Reforma, Rama: Vijat e kuqe i kanë vendosur SHBA dhe BE

Sekretari amerikan John Kerry uron Maqedoninë për ditën e pavarësisë

... Ministri Bozdag drejt Uashingtonit me prova të reja kundër Gulenit

Ky është politikani që është propozuar të sfidojë Putinin në zgjedhjet presidenciale

Lajme

Haradinaj, babait të ndjerë: Dritë të pastë shpirti!

Gylen i bëri thirrje SHBA-së që ta hedhin poshtë çdo kërkesë të Turqisë për ekstradimin e tij

Lajme

... SHBA – Shoqatat turko-amerikane të vendosura në luftën kundër FETO-s

... Media pretendon për arratisje të Gylenit nga Amerika

Ju Flet Prishtina - 20.01.2018 - Klan Kosova

Minuta e Fundit – 27.01.2017 – Klan Kosova

Previous; Next

Trump culpa Democratas pela morte das crianças imigrantes na fronteira

Michele Nicoletti zgjidhet president i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Erdogan, pas vizitës: Qasje pozitive në Tiranë për mbylljen e shkollave të Gulenit

SHBA tërhiqet nga Këshilli për Të Drejtat e Njeriut i OKB-së

Lajmi kryesor. Lajme ...

BE: Turqia të abstenojë nga çdo veprim i njëanshëm në Siri

Ministrja Myrsini Zorba thotë se 35 vjeçari i quajti tradhtarë, tregon se si ndodhi vrasja e grekut

Lajmi kryesor. Lajme ...

Previous; Next

Trusti ka në menaxhim rreth 1.64 miliard euro

Netanyahu i mbijeton zgjedhjeve të parakohshme

Turqia organizon takim trepalësh për paqe në Afganistan

Minuta e Fundit – 10.02.2017 – Klan Kosova

Haziri: Procesi i dialogut s'mund të kryhet dhe të dalë i suksesshëm pa LDK' në

Previous; Next

... SHBA-ja i kërkon Amerikës Latine të shkëpusë lidhjet me Korenë e Veriut

Previous; Next

Previous; Next

Minuta e Fundit - 23.01.2017 - Klan Kosova

Qarkullimi i refugjatëve bëhet pa pengesa në Gjevgjeli

Jeremiq: Vuçiq ofroi shkëmbim territoresh me Kosovën

Minuta e Fundit – 26.01.2017 – Klan Kosova

Basha nuk do të takohet sot me Mogherinin, në PD e pret Paloka

Autoritetet ...

Previous; Next

Minuta e Fundit – 13.01.2017 – Klan Kosova

E, në një moment, ai u gjet në siklet. Kur erdhi koha e lutjeve, Thaçi pati telashe, pasi nuk diti t'i mbajë duart sipas mënyrës islame.

Arrestohen dhe ekstradohen drejt Turqisë 6 shtetas turq, të akuzuar si Gylenistë.

Rama: Financat për universitetin do të jenë transparente

SHBA'ja 'çon delegacion në Turqi për hetime rreth Gülenit'. Një delegacion zyrtar amerikan ...

Kosova përballet me dilemën mbi kërkesën për ekstradimin e turkut | Bota Press .